Pielęgnacja Makijażu Permanentnego Brwi

pielęgnacja makijażu permanentnego brwi

Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego: jak sprawić, by makijaż permanentny brwi utrzymywał się dłużej

Kiedy zainwestowałaś już w piękne brwi permanentne, będziesz chciała, aby wyglądały jak najlepiej i jak najdłużej. U większości pacjentek doskonałe rezultaty utrzymują się od roku do trzech, zanim konieczna jest wizyta dopigmentowania, a wiele czynników decyduje o tym, jak długo Twoje brwi będą ładnie wyglądać.

Czynniki takie jak rodzaj użytego pigmentu, intensywność pigmentu, rodzaj wybranej techniki oraz Twoje zaangażowanie w pielęgnację po zabiegu, będą miały wpływ na trwałość makijażu permanentnego. Większość czynników jest poza Twoją kontrolą, ale jedną rzeczą, która zdecydowanie jest w Twoich rękach jest pielęgnacja pozabiegowa.

Poniżej przyjrzymy się najlepszym sposobom pielęgnacji po zabiegu mikropigmentacji brwi, aby służyły Ci na jak najdłużej.

Natychmiast po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić:

  • Mrowienie
  • Wrażliwość
  • Obrzęk
  • Zaczerwienienie
  • Łuszczenie się
  • Swędzenie

Powodem tego jest to, że Twoja skóra już rozpoczyna proces gojenia. Objawy te mogą trwać do 72 godzin i można je łatwo złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.

W ciągu tych pierwszych kilku dni oprzyj się pokusie dotykania, drapania brwi lub nakładania jakiegokolwiek kremu lub maści oprócz tych, które dał ci Twój specjalista mikropigmentacji.

Pielęgnacja przez pierwsze siedem dni

Pierwszy tydzień po zabiegu makijażu permanentnego jest kluczowy dla zapewnienia właściwego gojenia skóry i doskonałego efektu końcowego. Twój zabiegowiec zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić Ci piękne brwi permanentne; teraz do Ciebie należy dokończenie zadania. W ciągu pierwszych siedmiu dni zalecamy:

Używanie maści zgodnie z instrukcją: Twój specjalista mógł dać ci balsam pielęgnacyjny. Należy go delikatnie nakładać do dwóch razy dziennie, zgodnie z instrukcją, używając czystych rąk i czystego patyczka do każdej aplikacji. Usuń nadmiar czystą chusteczką; mniej znaczy więcej, Twoja skóra również potrzebuje powietrza, aby oddychać i się goić. W przypadku techniki włosa makijażu permanentnego brwi zalecamy nawet gojenie na sucho, z minimalnym użyciem lub bez użycia jakiejkolwiek balsamu. Twój zabiegowiec poinformuje Cię o tym osobiście podczas konsultacji.

Oprzyj się pokusie drapania skóry: lekkie swędzenie jest normalne; to znak, że Twoja skóra zaczyna się goić. Nie skubać, nie odrywać ani nie drapać obszaru zabiegu, ponieważ może to spowodować blizny, braki w kolorze, infekcję i zły efekt końcowy. Twój tatuaż brwi może się trochę łuszczyć; jest to również całkowicie normalne i powinnaś zostawić brwi w ‘świętym spokoju’ do naturalnego zagojenia.

Unikaj makijażu i produktów kosmetycznych: W miejscu, w którym wykonano tatuaż brwi, nie należy nakładać niczego poza dołączonym balsamem pielęgnacyjnym. Wszelkie kremy nawilżające, makijaż, pudry, olejki lub balsamy mogą spowodować infekcję lub reakcję alergiczną skóry, co wpłynie niekorzystne na efekt końcowy.

Nie myj twarzy: Może to zabrzmieć trochę obrzydliwie, ale dostanie się wody na obszar zabiegu może wpłynąć na rezultat końcowy. Gdy bierzesz prysznic unikaj bezpośredniego strumienia wody na twarz. Podczas mycia zamiast chlapać wodą całą twarz, użyj na waciku produktu do zmywania twarzy jak woda micelarna czy używaj nawilżanych chusteczek higienicznych, omijając okolice brwi. Jeśli zdarzy Ci się zmoczyć Twoje nowe brwi, nie panikuj delikatnie, bez przecierania osusz je czystą chusteczką.

Przypnij grzywkę: Jeśli często masz włosy na twarzy lub grzywkę, pamiętaj, aby przynajmniej przez pierwszy tydzień ją przypiąć. Włosy dostające się do wytatuowanych brwi mogą spowodować infekcję, która zakłóci sposób osadzania się koloru.

Unikaj słońca i opalania: Duże okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz z rondem mogą zapewnić doskonałą ochronę Twojego tatuażu brwi przed słońcem. Nie opalaj się ani nie bierz udziału w żadnych zajęciach, które mogą powodować nadmierne pocenie się czy namaczanie skóry, takich jak siłownia, bieganie, pływanie czy sauny (ryzyko infekcj).

Dbanie o makijaż permanentny brwi na tak wczesnym etapie oznacza różnicę między pięknym, długotrwałym tatuażem kosmetycznym a rozczarowującym efektem końcowym. Pamiętaj, że kolor początkowy będzie ciemniejszy niż efekt końcowy, nie zakładaj od razu, że jest niewłaściwy. Bądź cierpliwa i zaufaj procesowi gojenia, który trwa 4-6 tygodni.

(kontynuacja poniżej)

Pielęgnacja przez pierwsze cztery tygodnie

U większości makijaż permanentny brwi dobrze się zagoi w ciągu dwóch tygodni. Jednakże cały proces gojenia trwa około czterech, dlatego w tym czasie należy bezwarunkowo unikać opalania i promieni słonecznych, basenów, saun i słonej wody morskiej. Nadmierne namaczanie skóry wpłynie niekorzystnie na efekt końcowy. Jednak nie musisz już być tak ostrożna przy zwykłym myciu twarzy po dwóch tygodniach od zabiegu.

Po 4-6 tygodniach powinnaś mieć wizytę kontrolną. To świetna okazja, aby ocenić kolor i kształt, gdy wszystko się już zagoiło. Twój specjalista makijażu permanentnego sprawdzi Twoje brwi, ponownie nakładając pigment i niwelując wszelkie problemy czy ubytki, które wystąpiły w trakcie procesu gojenia.

Podobnie jak w przypadku pierwszego zabiegu, również teraz należy zastosować powyższe zasady pielęgnacji i dbać o brwi zarówno przez pierwszy tydzień jak i całe cztery tygodnie po dopigmentowaniu.

 

Długoterminowa pielęgnacja brwi permanentnych

Zainwestowałaś sporo czasu i pieniędzy w te wspaniałe nowe brwi, więc naturalnie będziesz chciała jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję. Utrzymanie jakości makijażu permanentnego brwi oznacza, że ​​będziesz musiała dbać o nie również długoterminowo, choć ta pielęgnacja jest naprawdę minimalna. Zalecamy:

  • Zawsze używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ światło słoneczne spowoduje szybsze blaknięcie makijażu permanentnego. W okresie intensywnego opalania np. na wakacjach szczególnie zalecamy filtr na brwi SPF 50 lub wyższy (total block)
  • Unikaj stosowania kremów przeciwstarzeniowych np. z witaminą C czy retinolem na brwiach ponieważ mogą one wpływać na kolor.
  • Omijaj brwi w podczas niektórych zabiegów na twarz, takich jak peelingi chemiczne, domowe peelingi twarzy, odmładzanie laserowe czy IPL, mikrodermabrazja i inne. Nie zapomnij by zawsze poinformować Twoją kosmetyczkę by omijała brwi w trakcie wykonywania takiego zabiegu. Laser może usunąć pigment lub zmienić jego kolor, a inne po prostu sprawią że wypłowieją.
  • Jeśli masz mieć wykonane badanie rezonansem magnetycznym, poinformuj swojego lekarza o makijażu permanentnym.

Chociaż wszystkie te instrukcje dotyczące pielęgnacji makijażu permanentnego mogą początkowo wydawać się nieco zniechęcające, większość z nich to po prostu zdrowy rozsądek. Twój specjalista makijażu permanentnego w Katowicach jest zawsze pod telefonem. Skontaktuj się z nim aby uzyskać wsparcie, niezależnie od tego, czy minął miesiąc, czy rok od Twojego zabiegu.

Nie ma gwarancji, na jak długo wystarczy makijaż permanentny brwi, ale przy odrobinie staranności i rozwagi, osiągniesz doskonały efekt tak długo, jak to możliwe. Aby uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji pozabiegowej lub by rozwiać Twoje inne wątpliwości, skontaktuj się z London Esthetics w Katowicach by uzyskać fachową pomoc i poradę.

WSKAZÓWKI I PORADY

Aby pomóc Ci zdecydować, czy wybrany przez Ciebie zabieg jest właściwym, przygotowaliśmy szereg dedykowanych stron z odpowiedziami na niektóre z Twoich łatwych i trudniejszych pytań.

Odwiedź nasz poradnik