Mikropigmentacja skóry głowy po przeszczepie włosów

mikropigmentacja skóry głowy po przeszczepie włosów

Mikropigmentacja skóry głowy po przeszczepie włosów: kompleksowy przewodnik

Utrata włosów może być frustrującym i trudnym doświadczeniem dla wielu osób, zwłaszcza gdy prowadzi do znacznego łysienia. Na szczęście przeszczepy włosów stały się popularnym rozwiązaniem tego problemu, pomagając pacjentom przywrócić linię włosów i poprawić ich pewność siebie. Jednak niektórzy pacjenci mogą nadal doświadczać łysienia pomimo poddania się zabiegowi. W takich przypadkach mikropigmentacja skóry głowy może być skutecznym sposobem rozwiązania tych problemów i uzupełnieniem efektu po przeszczepie.

 

CZYM JEST MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY (SMP)?

Mikropigmentacja skóry głowy, (z ang. SMP – scalp micropigmentation), jest formą tatuażu, to zabieg kosmetyczny polegający na użyciu mikro-igieł do stworzenia iluzji mieszków włosowych symulujących porost nowych włosów. Technika ta jest podobna do tradycyjnego tatuażu, jednakże wykorzystuje specjalistyczne pigmenty i mikro-igły dla uzyskania precyzyjnego rezultatu.

Zabieg można stosować w przypadku różnych rodzajów wypadania włosów, w tym łysienia androgenowego, przerzedzania włosów i cofania się linii włosów. Mikropigmentacja skóry głowy może być również zastosowana w celu poprawy wyników operacji przeszczepu włosów, dzięki czemu włosy wyglądają na pełniejsze i bardziej gęste.

 

NA CZYM POLEGA SMP PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW?

Zabieg przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z jednej części skóry głowy (miejsce dawcze) i przeszczepieniu ich w inną część skóry głowy (miejsce biorcze). Podczas gdy przeszczepione włosy będą rosły, może minąć kilka miesięcy, zanim w pełni dojrzeją i rozpocznie się ich wzrost.

Połączenie mikropigmentacji skóry głowy i przeszczepu włosów to świetny sposób na poprawę ogólnego wyglądu po FUE, nadając włosom naturalny wygląd. Wszelkie blizny mogą zostać zakryte (po uprzednim ich przygotowaniu), linia włosów bardziej dopracowana a włosy ułożone zgodnie z osobistymi preferencjami.

Mikropigmentacja skóry głowy może pomóc wypełnić wszelkie luki lub przerzedzone obszary, w których wyrosły przeszczepione włosy. Zabieg polega na dokładnym wprowadzeniu małych kropek pigmentu w skórę głowy, tworząc wygląd mieszków włosowych. Może to pomóc w stworzeniu bardziej pełnego wyglądu, zmniejszając widoczność łysienia, „światła” i poprawiając ogólny wygląd.

 

KORZYŚCI Z SMP PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW

Istnieje kilka korzyści z poddania się mikropigmentacji skóry głowy po zabiegu przeszczepu włosów, a w tym:

 • Korekta: SMP może pokryć i ukryć blizny po przeszczepie włosów a linia włosów wyrównana i dopracowana.
 • Lepszy wygląd: SMP może pomóc w stworzeniu wyglądu pełniejszych, grubszych włosów, co może poprawić ogólną estetykę skóry głowy.
 • Poprawa pewności siebie: Mikropigmentacja skóry głowy w połączeniu z przeszczepem włosów może pomóc w przywróceniu pewności siebie.
 • Nieinwazyjne: SMP to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga rekonwalescencji, co czyni go wygodną opcją dla tych, którzy chcą dopracować rezultaty przeszczepu włosów.
 • Długotrwałe rezultaty: Mikropigmentacja skóry głowy utrzymuje się przez lata.
 • Bezpieczny i skuteczny: SMP to bezpieczny i skuteczny zabieg wykonywany przez doświadczonych specjalistów, minimalizujący ryzyko powikłań.

 

KTO JEST DOBRYM KANDYDATEM DO SMP PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW?

Mikropigmentacja skóry głowy może być odpowiednią opcją dla wielu osób, które przeszły operację przeszczepu włosów. Jednak konieczne jest omówienie procedury z doświadczonym specjalistą, aby ustalić, czy jest to odpowiednia dla Ciebie opcja.

Dobrymi kandydatami do SMP po przeszczepie włosów są ci, którzy:

 • Chcą poprawić rezultaty swojej operacji przeszczepu włosów
 • Doświadczyli dodatkowej utraty włosów od czasu przeszczepu
 • Mają historię łysienia lub przerzedzania włosów
 • Chcą poprawić ogólną estetykę skóry głowy
 • Chcą ukryć blizny po przeszczepie
 • Doświadczyli ‘overharvesting’ po zbyt dużej ilości pobranych graftów

OVERHARVESTING – nadmiarowe pobranie

overharvesting - pobranie zbyt dużej liczby mieszków włosowych do przeszczepu włosów
Aleksandra Urban – Perfect Hair Clinic

„Coraz częściej pojawiającym się problemem, szczególnie u pacjentów ‘tureckich’ jest tzw. ‘overharvesting’, czyli pobranie z obszaru potylicznego zbyt dużej liczby mieszków włosowych. Pozostawia to obszar potyliczny zauważalnie przerzedzonym. W szczególności u osób noszących krótkie włosy obszar pobrania jest wyraźnie widoczny. Oferta klinik w Stambule jest bardzo zróżnicowana – pracują tam zarówno artyści i mistrzowie transplantacji, jak i przeciętni rzemieślnicy. Niektórzy tureccy operatorzy, realizują uzgodnione mega-sesje (np. 5 – 6 tys. graftów) pobierając nawet do 40% – 50% mieszków włosowych z obszaru tyłu głowy. To zdecydowanie zbyt wiele!” – wyjaśnia Aleksandra Urban, wieloletni, doświadczony trycholog, właściciel Perfect Hair Clinic, która od lat specjalizuje się w przeszczepach włosów i problematyce łysienia.

„Biorąc pod uwagę powszechność tego zjawiska, opracowaliśmy w naszej klinice specjalne protokoły zabiegowe, dzięki którym możemy poprawić stan skóry głowy w obszarze potylicznym, ukoić skórę po zabiegu transplantacji i częste stany zapalne, nadmierną tkliwość skóry i jej swędzenie. Przede wszystkim jednak – szczególnie gdy terapia rekonstrukcyjna zostanie podjęta szybko – mamy duże szanse poprawić gęstość włosów w nadmiernie przerzedzonym obszarze dawczym” – dodaje Aleksandra Urban.

źle wykonana mikropigmentacja skóry głowy

KAMUFLAŻ BLIZNY PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW

Na zdjęciu widzimy źle wykonany zabieg mikropigmentacji skóry głowy – kamuflaż blizny. Bez odpowiedniej pracy nad blizną, wiedzy i doświadczenia, taki pigment najczęściej będzie migrować.

Marek Wacławczyk, London Esthetics w Katowicach
Marek Wacławczyk – London Esthetics (Katowice)

PROCES MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY

„Zanim przystąpimy do mikropigmentacji skóry głowy, należy się upewnić że przeszczepione cebulki są już dobrze usadzone, wygojone i następuje wzrost włosa. Zwykle jest to minimum 6 miesięcy, choć ja osobiście zalecam wstrzymanie się z mikropigmentacją przez 9-12 miesięcy po przeszczepie ”. – wyjaśnia Marek Wacławczyk z London Esthetics w Katowicach, który specjalizuje się w zabiegach mikropigmentacji od prawie 10 lat.

„Sam proces mikropigmentacji po przeszczepie włosów jest podobny do procesu u osób, które nie miały takiego przeszczepu. Natomiast, jeśli pracujemy nad obszarami z bliznami po przeszczepie, blizny takie należy odpowiednio przygotować. Cały proces zajmie kilka, 2-5 godzinnych sesji, każda w odstępie miesiąca. Liczba potrzebnych sesji będzie zależała od wielkości obszaru, który należy pokryć, jakości i zdrowia skóry pacjenta oraz gęstości pigmentacji. Zwykle jest to od 2 do 4 sesji. Tak więc jest to wieloetapowy i czasochłonny proces”. – kontynuuje Marek Wacławczyk.

mikropigmentacja skóry głowy, kamuflaż blizny po jej przygotowaniu i rozluźnieniu

Podczas zabiegu Twój ekspert mikropigmentacji użyje mikroigły do stworzenia małych kropek na skórze głowy, imitujących wygląd mieszków włosowych. Zastosowany pigment zostanie dobrany do koloru włosów i karnacji pacjenta. Zabiegowiec będzie pracował nad stworzeniem naturalnie wyglądającej linii włosów i wypełnieniem obszarów, w których włosy są przerzedzone.

 

PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY

Po zabiegu SMP na skórze głowy może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Jest to normalny efekt mikro-nakłuć co powinno ustąpić w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby unikać bezpośredniego światła słonecznego i utrzymywać skórę głowy w czystości i suchości podczas procesu gojenia. Szczegółowy plan działania i pielęgnacja pozabiegowa zostaną z Tobą omówione podczas konsultacji.  

 

WNIOSEK

Mikropigmentacja skóry głowy to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który może być wykorzystany do stworzenia symulacji mieszków włosowych na skórze głowy. Jest to doskonała opcja dla osób, które straciły włosy z powodu łysienia lub blizn. SMP po przeszczepie włosów można wykorzystać do uzyskania efektu pełniejszych włosów i wypełnienia miejsc, w których włosy są rzadkie. Jest to również opcja dla tych, którzy nie są dobrymi kandydatami do przeszczepu włosów.

Specjalistyczny gabinet mikropigmentacji London Esthetics z Katowic, już od dłuższego czasu współpracuje z renomowaną kliniką skutecznego leczenia wypadania włosów Perfect Hair Clinic z Katowic. Zespół tworzą lekarze i trycholodzy, od lat specjalizujący się w problematyce łysienia.

Dzięki tej symbiozie, nasi pacjenci mogą liczyć na wymierne korzyści oraz kompleksową poradę i pomoc w leczeniu łysienia.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, tworzymy realistyczny plan działania bazujący na regeneracji cebulek i skóry głowy, przeszczepie włosów, mikropigmentacji skóry głowy czy kompleksowej terapii łączonej.

perfect hair clinic razem z london esthetics
WIĘCEJ: Mikropigmentacja Skóry Głowy