Mikropigmentacja skóry głowy a przeszczep włosów

Mikropigmentacja skóry głowy a przeszczep włosów

Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla łysienia czy przerzedzonych włosów?

Wypadanie włosów może mieć duży wpływ na pewność siebie. Chociaż wszyscy chcielibyśmy „starzeć się z wdziękiem”, to jak się postrzegamy, nie zawsze jest tym kim chcemy być. Dzięki nowym innowacjom i postępom w technologii możemy teraz zachować dobry wygląd, nawet gdy wiek zaczyna nas doganiać.

Bardzo niewiele osób chce nosić perukę która swędzi i jest niewygodna, a kleje mocujące mogą podrażnić skórę głowy. Do niedawna jedyną realistyczną opcją było poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów, który jest popularny wśród celebrytów. Od Johna Travolty do Jude’a Law, od Jamesa Nesbitta do Wayne’a Rooneya, mnóstwo przeszczepów włosów jest wykonywanych u osób, które dysponują odpowiednim budżetem.

Jednak teraz jest inna alternatywa dla tych, którzy mogą nie chcieć inwestować czasu, pieniędzy i stresu. Mikropigmentacja skóry głowy to prosty, przystępny cenowo i niechirurgiczny zabieg, który oferuje sposób na łatwą metamorfozę łysiejącej głowy w stylowy i naturalny wygląd.

Jeśli masz przerzedzone włosy, łysienie plackowate lub całkowicie wypadły Ci włosy, możesz się zastanawiać, który zabieg jest dla Ciebie lepszy. Sprawdźmy fakty dotyczące obu zabiegów, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

 

NA CZYM POLEGAJĄ ZABIEGI

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Przeszczep włosów to stosunkowo inwazyjna procedura, wymagająca zastosowania znieczulenia miejscowego oraz często środka uspokajającego. Dwoma głównymi metodami wykonania przyczepu włosów są:

Przeszczep jednostki folikularnej FUT (ang. Follicular Unit Transplantation): polega na wycięciu za pomocą skalpela fragmentu skóry z tyłu głowy o stałym wzroście włosów. Pobrany fragment skóry jest dalej opracowywany pod mikroskopem aby wyizolować pojedyncze grafty i przygotować  pobrany materiał do przeszczepu. Następnie poszczególne grafty są wprowadzane do łysego lub przerzedzonego obszaru przez małe nacięcia w skórze.

Ekstrakcja pojedynczych mieszków włosowych FUE (ang: Follicular Unit Extraction): Poszczególne mieszki włosowe są usuwane punktowo jeden po drugim z tyłu głowy, a następnie wszczepiane do łysego obszaru przez nacięcia.

Oba sposoby wiążą się z uwagą wyszkolonego chirurga i wizytą w prywatnym szpitalu/klinice. Pielęgnacja po zabiegu jest intensywna, wymaga stosowania sprayu z solą fizjologiczną kilka razy dziennie, a także medycznego mycia głowy dwa razy dziennie. Zaleca się unikanie miejsc z wysokim ryzykiem infekcji, takich jak transport publiczny, czy przerwę w zajęciach sportowych przez kilka tygodni, aby uniknąć komplikacji.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Mikropigmentacja skóry głowy jest formą mikropigmentacji medycznej; to proces, w którym niewielka ilość pigmentu zostaje umieszczona w postaci małych kropek w górnej warstwie skóry symulujących mieszki włosowe, dzięki czemu głowa wygląda na starannie ogoloną. Zabieg jest niechirurgiczny i nie wymaga znieczulenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, używany pigment został specjalnie zaprojektowany do zabiegów mikropigmentacji i nie jest trwały, co sprawia, że wygląda całkowicie naturalnie, nie zmienia koloru na niebiesko czy zielono lecz stopniowo się wywabia i można go odświeżać co kilka lat, aby zawsze wyglądał dobrze.

ZWYCIĘZCA: Mikropigmentacja skóry głowy jako mniej inwazyjne rozwiązanie!

 

ILE CZASU ZAJMUJE ZABIEG

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Zabieg przeszczepu włosów wymaga całego dnia w szpitalu lub klinice. W zależności od rozmiaru obszaru przeszczepu można oczekiwać, że cały proces zajmie od czterech do ośmiu godzin. Zwykle nie trzeba pozostawać w szpitalu na noc, ale być może będziesz potrzebować kogoś, kto odwiezie Cię do domu zanim wspomagające zabieg środki uspokajające przestaną działać.

Rezultaty stają się widoczne dopiero po dłuższym czasie. Przeszczepione włosy wypadają w ciągu 2 – 3 tygodni, a nowy wzrost będzie widoczny dopiero po 6 – 9 miesiącach. Efekt końcowy powinien być widoczny po 12-18 miesiącach.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Dzięki mikropigmentacji każdy zabieg potrwa około dwóch do czterech godzin, w zależności od tego, jak duży obszar chcesz pokryć. Zwykle między pierwszym zabiegiem a kolejnym zabiegiem występuje przerwa od około czterech tygodni, co pozwala pigmentowi w naturalny sposób osadzić się w skórze. Dzięki temu zabiegowiec będzie mógł zobaczyć, jaki będzie końcowy efekt kolorystyczny i dostosować odcienie podczas kolejnych sesji, aby zapewnić naturalne wykończenie.

Większość klientów wymaga trzech-czterech wizyt. Po zakończonych sesjach kolor utrzymuje się nawet do dwóch-trzech lat, choć w tym czasie można umówić się na zabieg odświeżający. Nie ma potrzeby brania więcej czasu wolnego niż czas wizyty poza pracą, a ponieważ mieszki włosowe budują się naturalnie z czasem, i nawet najbliżsi przyjaciele będą mieli trudności z zauważeniem dużej zmiany.

ZWYCIĘZCA: Mikropigmentacja skóry głowy! Dzień w szpitalu? Tydzień wolny od pracy? Rok do 18 miesięcy, zanim zobaczymy wyniki? Kto ma na to czas!

mikropigmentacja skóry głowy

JAK BOLESNY JEST ZABIEG

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Podczas zabiegu przeszczepu włosów nie powinieneś odczuwać żadnego bólu dzięki znieczuleniu miejscowemu i łagodnemu środkowi uspokajającemu.

Po zabiegu prawdopodobnie będziesz odczuwać ból przez kilka dni i zwykle otrzymasz leki przeciwbólowe, a także antybiotyki w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa infekcji. Będziesz musiał nosić bandaż przez kilka dni, ale powinieneś być w stanie wrócić do pracy w ciągu 3-5 dni po zabiegu przeszczepu.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Każdy odczuwa ból na swój sposób, więc dla niektórych mikropigmentacja skóry głowy jest bardziej bolesna niż dla innych. Jeśli kiedykolwiek miałeś tradycyjny tatuaż, zapewniamy Cię, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest tak bolesna! Dzieje się tak, ponieważ mikropigmentacja medyczna polega na wszczepianiu pigmentu tylko w górną warstwę skóry właściwej. Tradycyjne tatuaże ingerują znacznie głębiej.

Niektórzy klienci porównują uczucie tatuażu skalpu do drapania; inni prawie nic nie czują. Kłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że w ogóle nie odczuwamy dyskomfortu, ale w skali od jednego do dziesięciu ból jest zwykle oceniany na około trzy. Po zabiegu skóra głowy może być nieco wrażliwa, ale większość osób nie zgłasza żadnego dyskomfortu.

ZWYCIĘZCA: Mikropigmentacja skóry głowy! Wolimy ‘drapanie’ głowy przez godzinę lub dwie niż tydzień bólu i leków.

 

CZY MOŻLIWA JEST REAKCJA NIEPOŻĄDANA?

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Swędzenie po przeszczepie włosów jest powszechne, chirurg przestrzega przed drapaniem, co może uszkodzić nowe cebulki i doprowadzić do blizn czy infekcji. Gdy nowe włosy zaczną rosnąć, istnieje ryzyko zapalenia mieszków włosowych i być może będziesz potrzebować antybiotyków. Istnieje wysokie ryzyko infekcji, zarówno w miejscach implantacji przeszczepów, jak i w miejscu pobrania cebulek.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Wszystkie techniki mikropigmentacji skóry głowy wykorzystują pigmenty, które zostały przetestowane dermatologicznie. Oznacza to, że ryzyko niepożądanej reakcji alergicznej jest niewielkie lub żadne. Dla pewności, Twój zabiegowiec powinien wykonać test uczuleniowy podczas konsultacji. Istnieje znikome ryzyko wystąpienia infekcji, jednak jeśli zastosujesz zalecenia higieny krótkoterminowej pielęgnacji pozabiegowej, ryzyko to wynosi praktycznie zero.

ZWYCIĘZCA: Mikropigmentacja! Hipoalergiczne pigmenty i praktycznie zerowe ryzyko infekcji.

mikropigmentacja skóry głowy

SKUTECZNOŚĆ PRZECZEPU WŁOSÓW A MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY?

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Przeszczep włosów powinien być rozwiązaniem trwałym. Gdy nowe mieszki włosowe są już osadzone i zaczynają rosnąć, powinny rosnąć nadal, tak jak inne włosy. Aby dać im największą szansę na przeżycie, prawdopodobnie zalecone zostanie przyjmowanie leków przez pewien czas i potencjalnie zapisanie się na regularną terapię laserową stymulującą wzrost włosów. Jednak należy wziąć pod uwagę, że zabiegi przeszczepów włosów charakteryzują się stosunkowo wysokim wskaźnikiem niepowodzeń; około jedna na dziesięć lub jedna na dwadzieścia to liczba, którą widzieliśmy w większości klinik.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Uważamy, że mikropigmentacja włosów wygląda niesamowicie. Nie tylko uzyskujesz naturalnie wyglądający, gładko ogolony wygląd, ale możesz również zmienić i ulepszyć linię włosów, aby oprawić twarz w najbardziej atrakcyjny sposób. Nasz doświadczony technik pracuje skrupulatnie, aby odtworzyć naturalne rozproszenie mieszków włosowych, dostosowując ich kolor i rozmiar tak, aby odtworzyć Twój własny, spersonalizowany wygląd.

Mikropigmentacja skóry głowy jest również bardzo skuteczna u osób, które nie są łyse, ale zmagają się z przerzedzaniem lub wypadaniem włosów. Zabieg można stosować na blizny, ukrywając miejsca, w których włosy przestają rosnąć po urazach, czy też do przyciemniania obszarów, w których włosy są cienkie, nadając wrażenie grubszych i bardziej gęstych.

ZWYCIĘZCA: PRZESZCZEP WŁOSÓW: To trwałe i realistyczne rozwiązanie problemu łysienia i wypadania włosów.

 

ILE TO KOSZTUJE PRZESZCZEP WŁOSÓW I MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY?

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Dokładny koszt operacji przeszczepu będzie zależał od tego, ile graftów potrzebujesz przeszczepić. Tańsze kliniki w Polsce kosztują około 10 zł za graft, a jako wskazówka potrzeba od 1000 do 7000 graftów, aby zredukować cofającą się koronę i linię włosów. Cena przeszczepu włosów w 2021 roku w Polsce wahała się od 40 000 do 125 000 złotych.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Koszty mikropigmentacji skóry głowy w Polsce będą w dużej mierze zależeć od wielkości obszaru zabiegowego. Małe obszary pokrywające blizny lub przerzedzenia, mogą kosztować od 1000-2000zł. Koszt korony i linii włosów może wynosić od 3000 złotych, a cała głowa zwykle kosztuje około 7000-8000 złotych. Koszt odzwierciedla również umiejętności twojego zabiegowca, a także region Polski, w którym mieszkasz.

ZWYCIĘZCA: MIKROPIGMENTACJA! Tego rodzaju liczby są do przełknięcia. Przeszczep włosów brzmi, jakbyśmy potrzebowali kolejnego kredytu hipotecznego.

mikropigmentacja skóry głowy katowice

WNIOSKI

Głosujemy na mikropigmentację medyczną każdego dnia, ale można by się tego po nas spodziewać, prawda? Zrozumiałe jest, że jesteśmy stronniczy, ale tylko dlatego, że doświadczyliśmy z pierwszej ręki niesamowitych rezultatów, które można osiągnąć dzięki temu prostemu i niedrogiemu zabiegowi. Pracowaliśmy również z klientami po zabiegu przeszczepu włosów, aby pomóc im ukryć wszelkie pozostałe przerzedzone miejsca by stworzyć bardziej naturalnie wyglądające wykończenie.

Nadal nie jestem pewien? Porozmawiaj z naszym zabiegowcem, aby dowiedzieć się więcej o mikropigmentacji skóry głowy i czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami już dziś

Zadzwoń do London Esthetics w Katowicach już dziś, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje lub umów się na konsultację, aby cieszyć się nowym wyglądem dzięki mikropigmentacji skóry głowy.

Dowiedz się więcej

Mikropigmentacja Skóry Głowy