Makijaż permanentny brwi krok po kroku: Cały proces

makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż permanentny krok po kroku

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, szczególnie te na twarzy, mogą być zniechęcającą perspektywą. Mimo, iż nie możesz się doczekać poprawy wyglądu, martwienie się o dyskomfort, efekt końcowy i umiejętności swojego zabiegowca mogą sprawić, że nawet najodważniejsza osoba będzie trochę zdenerwowana.

Dla początkujących makijaż permanentny może wydawać się bolesny. W końcu masz mieć tatuaż wykonany na bardzo wrażliwym obszarze twarzy, więc obawy o ból mogą Ci towarzyszyć.

Ale, o ile prawdopodobnie teraz nam nie wierzysz, twoje obawy są generalnie nieuzasadnione. W makijażu permanentnym nic nie jest przypadkowe, a my stosujemy ścisłą procedurę konsultacji i perfekcji, aby upewnić się, że to, co otrzymujesz, jest dokładnie tym, czego chciałeś. Aby Cię uspokoić, chcemy ci zagwarantować, że to co robimy  wykonujemy zawsze z pełnym zaangażowaniem, wiedzą i perfekcją. To co robimy, robimy zawsze dobrze.

Przed zabiegiem mikropigmentacji

Zanim podejmiemy się wykonania makijażu permanentnego, musimy dowiedzieć się o Tobie nieco więcej. Istnieją pewne przeciwskazania, o których musimy wiedzieć, a które są zwykle zadawane w kwestionariuszu podczas konsultacji. Należą do nich:

 • choroby serca
 • choroby krwi
 • cukrzyca, ponieważ może to spowolnić proces gojenia
 • alergie na lateks, metale i inne
 • choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca i inne
 • hemofilia i inne zaburzenia krążenia
 • niektóre leki lub zabiegi medyczne które odbyłeś
 • jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią

Wszystkie te pytania mogą wydawać się trochę przesadne, ale tak naprawdę mają na celu upewnienie się, że makijaż permanentny jest dla Ciebie bezpiecznym. Jeśli cierpisz na którykolwiek z tych problemów niekoniecznie oznacza to wykluczenie, a jedynie, że będziemy dobrze przygotowani, zanim przystąpimy do zabiegu.

Konsultacja Przed Zabiegiem

Jeśli wskazałeś jakiekolwiek przeciwskazania zdrowotne, omówimy je z Tobą podczas wizyty. Upewnimy się również, że wykonamy makijaż permanentny zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest ocena Twojej skóry aby dostosować właściwą technikę wykonania, tak aby efekt wygojony był doskonały. Ocenimy również Twój koloryt, aby upewnić się, że użyjemy właściwego odcienia pigmentu, który po wygojeniu pozostanie naturalnym.

Oczywiście w grę wchodzą również Twoje osobiste preferencje, ale jako doświadczeni praktycy mikropigmentacji udzielimy Ci profesjonalnej porady, które kolory będą odpowiednie.

London Esthetics Katowice

Następnie omówimy pielęgnację pozabiegową. Należy pamiętać że sukces zabiegu i efekt końcowy w dużej mierze zależy od Ciebie, dlatego właściwa pielęgnacja w krótkim i długim okresie jest niezbędna do uzyskania efektu, który będzie ci służyć na długi czas.

Niezależnie od tego, czy interesuje cię zabieg na usta, makijaż permanentny brwi czy permanentna kreska oka (tzw. eyeliner permanentny), masz do wyboru wiele kształtów, technik i kolorów. Warto się zastanowić przed wizytą, abyśmy mogli zawęzić opcje na tym etapie, jednakże doradzimy Ci co najlepiej będzie pasować do Twojej twarzy.

Gdy już zrozumiemy Twój idealny styl, wykonamy próbny rysunek kredką na twarzy, abyś mógł ocenić kształt i zastanowić się nad proponowanym wyglądem.

Na zakończenie konsultacji zostanie wykonany test alergiczny w celu wykrycia ewentualnych reakcji alergicznych na produkty, które są używane podczas zabiegu mikropigmentacji. Wymagany czas wykonana testu to co najmniej 24 godzin przed zabiegiem, dlatego zalecane jest umówienie konsultacji z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

makijaż permanentny krok po kroku

Zabieg makijażu permanentnego

Gdy będziesz gotowy do działania, zaprosimy cię ponownie w ustalonym terminie na wykonanie zabiegu, który trwa, w zależności od rodzaju usługi od jednej do trzech godzin. Poprosimy cię o przeczytanie i wypełnienie formularzy zgody.

Ponownie omówimy z Toba proces wykonania, kolorystykę oraz pielęgnację pozabiegową, aby upewnić się, że wszelkie pytania i wątpliwości zostały wyjaśnione.

Wykonamy rysunek wstępny na Twój makijaż permanentny brwi, ust lub kreski oka, upewniając się, że jesteś w 100% zadowolony. Gdy będziesz w pełni usatysfakcjonowany kształtem rozpoczniemy proces mikropigmentacji.

Dla zapewnienia jakości usługi oraz oceny efektu wygojonego, zostaną wykonane fotografie przed i po, na każdym etapie procesu.

makijaż permanentny krok po kroku

Po zabiegu mikropigmentacji

Przekażemy Ci pełne instrukcje pielęgnacji, abyś wiedział jak dbać o obszar zabiegu w nadchodzących dniach. Lekkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry po zabiegu jest normalne. Skóra zwykle uspokaja się w ciągu kilku godzin po zabiegu i klienci zwykle powracają do normalnych czynności już tego samego dnia.

Proces odnowy skóry trwa 28 dni dlatego kolor będzie się zmieniać przez cały czas. Przez pierwszych kilka dni, kolor będzie bardzo intensywny po czym nastąpi proces delikatnego łuszczenia i regeneracji naskórka co często powoduje większą utratę koloru pigmentu, który ‘ukrywa’ się pod grubszą warstwą regenerującej się skóry. Kolor właściwy będzie dopiero widoczny po 4 tygodniach, dlatego poprosimy Cię o powrót do gabinetu na tzw. dopigmentowanie, które najlepiej wykonać w okresie 4 – 6 tygodni po zabiegu. Wizyta retuszu trwa krócej i polega na analizie rezultatu i ponownym wykonaniu makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny – krok po kroku

 1. Skontaktuj się z nami lub zarezerwuj online preferowany termin zabiegu.
 2. Przyjdź na konsultację, podczas której omówimy Twoje cele.
 3. Wypełnij formularze zgody i formularze medyczne.
 4. Zaakceptuj rysunek wstępny i technikę wykonania.
 5. Zrelaksuj się w trakcie zabiegu.
 6. Porozmawiaj o pielęgnacji.
 7. Wróć na poprawki za 4 – 6 tygodni.

W London Esthetics jesteśmy w pełni wykwalifikowanymi specjalistami mikropigmentacji, wyszkolonymi w zakresie higieny, teorii koloru, czy też anatomii. Posiadamy wymagane przeszkolenie, doświadczenie i zdolności artystyczne  oraz manualne niezbędne do poprawy Twojego wyglądu.

Skontaktuj się z nami już dziś

Zadzwoń do nas, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje lub umów się na wizytę, aby cieszyć się makijażem permanentnym.

KONTAKT WIĘCEJ O MIKROPIGMENTACJI