Czy warto zrobić makijaż permanentny brwi

czy warto zrobić makijaż permanentny brwi

Czy warto zrobić makijaż permanentny brwi?

Wszyscy lubimy wyglądać jak najlepiej – tak często, jak to możliwe. Jeśli istnieje droga na skróty by wyglądać świetnie przez cały czas, tatuaż kosmetyczny twarzy to najlepsze rozwiązanie.

Jeśli zastanawiasz się nad makijażem permanentnym brwi i porównujesz ten zabieg do klasycznego tatuowania, oto, co musisz wiedzieć na temat zabiegu mikropigmentacji.

Jak aplikuje się makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to świetny sposób na korektę ich kształtu i atrakcyjną oprawę twarzy. Proces ten polega na zastosowaniu techniki zwanej mikropigmentacją, znanej również jako tatuaż kosmetyczny lub makijaż permanentny. Polega na precyzyjnym wprowadzeniu pigmentów w górne warstwy skóry za pomocą specjalistycznej igły.

Ze względu na zastosowane techniki makijaż permanentny brwi nie musi wyglądać jak tatuaż. Wykwalifikowani praktycy stosują drobiazgowy proces ‘nakładania’ każdego włosa z osobna, aby Twoje brwi wyglądały całkowicie naturalnie. Możesz również zastanowić się nad zabiegiem brwi techniką mieszaną, która wykorzystuje cieniowanie wokół i między poszczególnymi włoskami, aby stworzyć trójwymiarowe, realistyczne wykończenie.

Ostateczny wygląd zależy od Ciebie. Jeśli chcesz mieć ładny kształt swoich naturalnych brwi, możesz zdecydować się na bardziej miękkie, piórkowe podejście do swojego tatuażu. Jeśli wolisz mocniejszy akcent w makijażu, porozmawiaj ze swoim specjalistą makijażu permanentnego o wersji ciemniejszych, mocniejszych brwiach. Narzędzia i techniki są niezwykle elastyczne. Niezależnie od tego, jaki ma być efekt końcowy, profesjonalny wizażysta będzie w stanie Ci pomóc.

Czym różni się makijaż permanentny brwi od tradycyjnych tatuaży?

Głównym powodem, dla którego większość ludzi denerwuje się zabiegiem makijażu permanentnego na brwi, jest to, że jest tam słowo „permanentny”. Wizje starzejących się rybaków z kotwicami na ramionach wystarczą wielu osobom, które zastanawiają się nad zabiegiem, ale tak naprawdę te dwa produkty znacząco różnią się od siebie.

 1. Pigment jest inny: pigmenty do makijażu tatuaży są stworzone tak, aby z czasem ulegały degradacji. Oznacza to, że nie ma niebezpieczeństwa pojawienia się tego paskudnego niebieskiego odcienia, który otrzymujesz ze starych, czarnych tatuaży na ciele.
 2. Makijaż permanentny jest umieszczony w górnej warstwie skóry: tatuaż na ciele jest wprowadzany w dolną warstwę skóry, znaną jako właściwa. Tutaj komórki są znacznie bardziej stabilne, a tatuaż pozostanie na swoim miejscu do końca życia. Tatuaże kosmetyczne umieszcza się w górnej warstwie, zwanej naskórkiem.
 3. Makijaż permanentny nie jest trwały: ponieważ znajduje się w górnej warstwie skóry, wraz upływem czasu, następuje złuszczanie i wymiana komórek. Makijaż zacznie stopniowo blaknąć, co będzie trwać około 3 – 5 lat, ale w tym czasie może być konieczna korekta.
 4. Poziom bólu jest niższy: wykonanie tradycyjnego tatuażu na ciele, w zależności od obszaru ciała, może być bolesne. Makijaż permanentny brwi nie jest tak bolesny i prawdopodobnie jest na równi z dyskomfortem, jaki odczuwasz podczas regulacji brwi.

Zabiegowcy są szkoleni inaczej: tradycyjni tatuatorzy przechodzą zupełnie inną certyfikację niż tatuator kosmetyczny, który uczy się teorii kolorów, budowy twarzy, dopasowania odcienia skóry i wielu innych kluczowych umiejętności.

Jakie są zagrożenia?

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju tatuażu na ciele, należy wziąć pod uwagę kilka czynników ryzyka. Na szczęście większość z nich jest bardzo rzadka i łatwo ją złagodzić dzięki właściwym wyborom.

 1. Infekcje i choroby: pójście do nieprofesjonalnego artysty makijażu permanentnego, który być może nie działa zgodnie z najlepszymi praktykami higienicznymi, może narazić Cię na infekcje, choroby krwi i inne problemy zdrowotne. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest trzymanie się certyfikowanych, renomowanych praktyków, którzy zostali poleceni przez innych.
 2. Niezadowolenie z kształtu lub koloru: Chociaż powinieneś mieć pełną konsultację, czasami sprawy nie układają się tak, jak oczekiwałeś. Pójście do niedoświadczonego lub niewykwalifikowanego praktyka naraża Cię na ryzyko, że efekt końcowy nie jest taki na jaki liczyłaś. Dlatego warto trzymać się rekomendowanych profesjonalistów, aby uniknąć późniejszego rozczarowania.
 3. Nie kocham tego rok później: Twoje brwi mogą być modne tej wiosny, ale co, jeśli to się zmieni do Bożego Narodzenia? Czekanie, aż znikną, jest prawdopodobnie najlepszą opcją, lub usuwanie laserowe może być brane pod uwagę. Najlepszą radą jest unikanie mody lub trendów i wybieranie klasycznego kształtu i koloru. Brwi klasyczne możesz łatwo dopasować do makijażu na wieczór.
 4. Koszt: początkowa inwestycja w makijaż permanentny brwi może być trudną przeszkodą do pokonania. Z pewnością możesz zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, jednak nie daj się skusić na najtańsze zabiegi na rynku, ponieważ koszt zwykle równa się doświadczeniu.

Większość problemów związanych z permanentnymi zabiegami na brwi jest wynikiem albo złej pracy ze strony zabiegowca, albo niezastosowania się klienta do zaleceń pielęgnacyjnych. Wybierz swój gabinet ostrożnie i bądź przygotowany do tego aby zadbać o siebie, a na pewno unikniesz problemów.

Korzyści makijażu permanentnego brwi.

Czy warto zdecydować się na mikropigmentację brwi? Oto tylko kilka korzyści, których możesz się spodziewać po wykonaniu zabiegu.

 1. Koniec z tradycyjnym makijażem: zapomnij o grzebaniu w kosmetyczce i hennie. Budź się codziennie z idealnie wymodelowanymi brwiami.
 2. Naturalne, piękne brwi: nie martw się, że ludzie wiedzą, że miałeś wykonany zabieg. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny wygląda naturalnie po wygojeniu.
 3. Rozwiązania dla problematycznych brwi: efekt końcowy makijażu permanentnego brwi nie zależy od ich naturalnej gęstości, nawet jeśli są one cienkie lub nadmiernie wydepilowane, umiejętny zabiegowiec potrafi czynić cuda.
 4. Oszczędność kosztów: możesz od razu zrezygnować z kupowania kredek, ponieważ Twoje brwi będą wyglądać idealnie przez cały dzień.
 5. Żadnych rozmazań: możesz pływać, ćwiczyć czy dać się złapać deszczowi. Twoje brwi już się nie rozmazują.

Makijaż permanentny brwi może wydawać się radykalnym krokiem, ale jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Coraz więcej osób zaczęło zdawać sobie sprawę z jego zalet, więc jeśli uważasz, że jesteś gotowy by dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać profesjonalną poradę.

Skontaktuj się z London Esthetics w Katowicach

Porozmawiaj z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak mikropigmentacja może Ci pomóc. Od permanentnego eyelinera po makijaż permanentny brwi i nie tylko. W London Esthetics w Katowicach naszym celem jest, abyś wyglądała i czuła się jak najlepiej. Skontaktuj się z nami na nieformalną rozmowę i przekonaj się, dlaczego makijaż permanentny jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się zabiegów kosmetycznych w Polsce

SKONTAKTUJ SIĘ STRONA GŁÓWNA